scroll

medicine - wechterowicz

DAMOSKO-MĘSKA KOLEKCJA RYSUNKÓW
...
Rafał Wechterowicz mieszka w Poznaniu, jest weganinem, jeździ na rowerze, zbiera winyle i lubi rysować. Czasami używa pseudonimu artystycznego Raf The Might, a jego adres facebookowy to Too Many Skulls, ta nazwa też powinna być z nim kojarzona.
O sobie mówi: „Jestem samoukiem, ale na tym etapie życia rysuję niemal codziennie, po kilka godzin i dzięki temu ciągle się uczę. I to jest właśnie to, co mnie najbardziej inspiruje: świadomość, że mogę rysować lepiej to, co widzę, przyglądając się swoim pracom sprzed lat”.

ARTYSTA O POWSTAWANIU PROJEKTÓW DLA MEDICINE

Praca dla Medicine była dla mnie czymś nowym, ponieważ pierwszy raz miałem za zadanie stworzyć spójną kolekcję. I to sporą. To w końcu aż 20 wzorów. Praca nad nimi okazała się czystą przyjemnością. Choć brzmi to banalnie, kolekcja inspirowana jest naturą, wprost i dosłownie, ponieważ głównym jej motywem są zwierzęta. Koncepcja opiera się na antytezie: żywe/martwe. I tu znów na scenę wkraczają moje ulubione czaszki, tym razem nie tylko ludzkie. Pojawia się sporo elementów floralnych czy barokowej ornamentyki – mam skłonność to skupiania się na detalach, więc to dla mnie spore pole do popisu. Cała kolekcja to rodzaj hołdu dla natury w jej obu odsłonach: tej mniej i bardziej przyjaznej.
RAFAŁ WECHTEROWICZ

 

 


 


 


 

medicine

infolinia: tel. (12) 312 27 22
e-mail sklep@wearmedicine.com

adres korespondencyjny: ul. Na Zjeździe 11, 30-527 Kraków
copyright © 2015 wearmedicine.com