scroll

medicine - Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek

DAMSKO-MĘSKA KOLEKCJA NADRUKÓW Z FOTOGRAFICZNYCH KOLAŻY
...
Twórczość Zuzy Krajewskiej i Bartka Wieczorka określa świadome balansowanie na granicy, ciągłe wymykanie się definicjom i zwodzenie odbiorcy – niepewnego, z czym właściwie ma do czynienia. Ich zdjęcia wyróżnia wnikliwa obserwacja kultury masowej. Swoimi pracami w ironiczny sposób komentują rzeczywistość, którą kreują tabloidy. Ale też przełamują konwencjonalne podziały wytyczone między fotografią komercyjną, reklamową i artystyczną. Ich prace były publikowane na łamach magazynów mody, w modowych kampaniach reklamowych, jak i prezentowane w przestrzeniach związanych ze sztuką, podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych. Od kilku lat są reprezentowani przez agencję LAF Artists Management.


ARTYŚCI O POWSTAWANIU PROJEKTÓW DLA MEDICINE

Zanim zabraliśmy się do projektowania, długo rozmawialiśmy. Nie łatwo jest zaprojektować wzór na t-shirt, ponieważ mieliśmy nieograniczoną liczbę pomysłów :-) W pewnym momencie padło hasło MIŁOŚĆ, temat bardzo ogólny i zawsze aktualny. Postanowiliśmy pokazać relację dziewczyna – chłopak, co nie było proste, bo inspirowanych w ten sposób t-shirtów widzieliśmy już setki. Doskonale pamiętamy te z czarno-białymi zdjęciami z lat 90-tych, t-shirty z polskich bazarów z reklamami Levi’s-a. Poszliśmy tym tropem, ale musieliśmy coś zmienić, pobawić się tym motywem, żeby stworzyć oryginalny projekt. Wpadliśmy wtedy na pomysł kolażu. Pomyśleliśmy, że te stare czarno-białe zdjęcia można zabawnie ze sobą pozestawiać.
Największym wyzwaniem było zrobienie specjalnej sesji do tego projektu. Zazwyczaj robiąc kolaż, czerpie się inspirację również ze zdjęć, które wycina się z gazet. Tym razem musieliśmy przewidzieć, co nam będzie potrzebne i sfotografować to. Po sesji była już tylko superzabawa, kilogramy odbitek, nożyczki, klej... To, co finalnie oglądamy to tylko mała część z wielkiego zbioru zdjęć, która powstała w trakcie tego projektu.
ZUZA + BARTEK

 

 


 


 


 

medicine

infolinia: tel. (12) 312 27 22
e-mail sklep@wearmedicine.com

adres korespondencyjny: ul. Na Zjeździe 11, 30-527 Kraków
copyright © 2015 wearmedicine.com